Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - پیوند ریز رایانه های زیستی به بدن انسان

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 18 تیر 90به گزارش «شیعه نیوز» ، هیچکس نمی تواند با قاطعیت و بسادگی درباره لحظه های پرشگفتی جامعه فناوری محور آینده پیشگویی کند اما شاید از هم اینک باید درباره میدان داری نانو رایانه ها و دیگر ریز ابزارها در زندگی آینده یقین داشت.پژوهشگران سرگرم طراحی و توسعه ریزرایانه هایی هستند که به بافتهای زنده پیوند زده می شوند و بدن آدمی به کمک آنها توانایی می یابد نشانه های گوناگون بیماریها را شناسایی کند و با به کارگیری داروهای ویژه هر بیماری به اندازه مورد نیاز به صورت خودکار دست به کار مبارزه با عواملی شود که سلامت آدمی را به مخاطره می اندازند.
شاید هنوز چند دهه با استفاده عملی از این «ریز رایانه های زیستی» فاصله داشته باشیم اما این بدان مفهوم نیست که تلاشهای جاری پژوهشگران به پیشرفت نقشه راه «نانو رایانه های زیستی» کمکی نکرده است.
هنوز راه درازی را باید پشت سر گذاشت تا ریز رایانه های زیستی به آن حد از اندازه برسند که به اندازه کافی برای پیوند زده شدن با بافتهای زنده کوچک باشند.
بر پایه ادعای محققان، بزرگترین چالش پیش روی آنها به کار انداختن چنین ابزارهایی در محیطهای زنده ای مانند جریان خون است اما امیدها برای غلبه بر موانع موجود همچنان زنده است و تلاشها ادامه دارد.


منبع : انتخاب

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات