Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - اعلام نیاز 50 کشور برای استفاده از اساتید حوزوی

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 18 تیر 90


معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه گفت: امروز جهان تشنه آموزه‌های مکتب تشیع است؛ به گونه‌ای که تاکنون 50 کشور از حوزه‌ علمیه در خواست استاد و اسلام شناس واقعی کرده‌اند.به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی روز گذشته در دیدار با آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت بین‌الملل حوزه، گفت:‌ این معاونت که از سال گذشته در حوزه فعالیت خود را آغاز کرده است، تلاش دارد تا در عرصه‌های مختلف بین‌المللی حضور یابد.

وی افزود: بر اساس آموزه‌های دینی،‌اسلام ناب محمدی (ص) بر جهان حاکم می‌شود؛‌ بنابراین حوزه و روحانیون باید حضور گسترده‌ای در مجامع بین‌المللی داشته باشند.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه، با بیان این که تا امروز در این عرصه کوتاهی صورت شده ‌گفت: هرچند حقانیت با ماست، اما این  کوتاهی موجب شده بسیاری از ادیان و مذاهب میدان را خالی دیده و با برنامه‌های مختلف تبلیغی، اندیشه‌‌های خود را  به  مردم القا نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی با اشاره به برنامه‌های معاونت بین‌الملل حوزه‌های  علمیه برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی، تصریح کرد: حوزه برای این حضور، برنامه‌هایی چون مسافرت‌های اساتید و بزرگان حوزه به کشورهای مختلف را برگزار می‌کند، تا علاوه بر آشنایی، تعاملات علمی با نهاد‌های دینی و دانشگاهی جهان نیز صورت گیرد.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی زبان عربی و انگلیسی را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد و گفت: اساتید حوزه دارای آگاهی فراوانی هستند، ولی برخی به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط ندارند؛ از این رو این دوره‌ها برگزار می‌شود تا اساتید با حضور در مجامع بین‌المللی، حرفی برای گفتن داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی ادامه داد: همچنین نشست‌هایی با اساتید و فضلای  حوزه که مدتی در خارج کشور حضور داشته و تجربیاتی را به دست آورده‌اند، در قم و دیگر استان‌های کشور  برگزار می‌شود تا تجربیات آنها به اساتید دیگر منتقل شود.

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه در پایان با بیان این‌که جهان نیازمند حضور اساتید و فضلای  حوزه است، اذعان داشت:‌ 50 کشور از حوزه درخواست استاد برای دانشگاه‌های  خود دارند؛ بر این اساس برای حضور در چنین  عرصه‌هایی نیازمند اساتید آگاه در علوم مختلف حوزه و توانا درعرصه زبان‌های روز دنیا هستیم.


SHIA-NEWS شیعه نیوز

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic