Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - برگزاری تظاهرات ضد دولتی در بحرین

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 18 تیر 90


معترضان بحرینی با وجود تهدید رژیم این کشور مبنی بر سرکوب هرگونه تجمع اعتراضی، در شهرها و روستاهای نزدیک به منامه پایتخت این کشور کوچک حاشیه خلیج فارس تظاهرات کرده‎اند.
  

به گزارش «شیعه نیوز» ، به دنبال فراخوان حزب الوفاق بزرگ‎ترین حزب مخالف رژیم بحرین، معترضان ضد دولتی در روستاها و شهرهای اطراف پایتخت از جمله شهر ستره بعد از برگزاری نماز جمعه به خیابان‎ها ریختند.


حزب الوفاق در حال حاضر با مقامات بحرینی در حال انجام مذاکرات به اصطلاح ملی است. بعد از اینکه پادشاه بحرین اعلام کرد که وی یک هیئت مستقل را برای رسیدگی به سرکوب خشونت بار معترضان ضد دولتی ایجاد خواهد کرد، این حزب تصمیم گرفت که با رژیم بحرین وارد مذاکره شود.

با وجود این، مقامات حزب الوفاق اعلام کرده‎اند که از مذاکره در مورد مسائل اقتصادی و اجتماعی خودداری کرده و تمرکز مذاکرات باید روی مسائل سیاسی و امنیتی باشد.

خلیل المرزوق از اعضای حزب الوفاق در این رابطه گفت: "ما نشست‎های کمیته‎های اقتصادی واجتماعی را تحریم خواهیم کرد اما در نشست‎های کمیته‎های سیاسی وحقوق بشری شرکت می‎کنیم."

از سوی دیگر، حزب الوفاق می‎گوید که شرکت کنندگان در گفت‎وگوها به طور عادلانه‎ای نماینده جامعه نیستند و به آن‎ها فرصت صحبت داده نمی‎شود.

این حزب همچنین اعلام کرده است که تنها حدود 50 نفر از 300 نفری که دولت برای شرکت در مذاکرات دعوت کرده است، از مخالفان رژیم بحرین هستند و باقی شرکت کنندگان از رهبران انجمن‎های مدنی و سیاسی حامی دولت می‎باشند و همچنین در مورد هر امری که توافق حاصل شود، مجلس انتصابی شورای بحرین می‎تواند آن را لغو کند.

المرزوق در این رابطه گفت: " این مذاکرات نمی‎تواند به یافتن راه حلی منجر شود و همچنین جواب‎گوی نیاز بحرین به خروج از بحران سیاسی نیست."

بر پایه این گزارش، حزب الوفاق تهدید کرده است در صورتی که این مذاکرات مطالبات مردم از جمله ایجاد یک پارلمان کاملا انتخابی با اختیارات کامل قانون‎گذاری را عملی نکند، از ادامه مذاکره دست خواهد کشید.

رهبران دو حزب مخالف دولت الوفاق و الوعد در حالی در این مذاکرات شرکت دارند که دیگر رهبران مخالف رژیم بحرین در بازداشت به سر می‎برند.

گفتنی است، همه 18 عضو پارلمان بحرین از حزب الوفاق، در ماه فوریه در اعتراض به سرکوب مرگ‎بار اعتراضات در بحرین، استعفا دادند.

معترضان بحرینی از اواسط ماه فوریه با برگزاری تظاهرات ضد دولتی، پایان سلطنت سلسله آل خلیفه که به عقیده آن‎ها حکومتی مستبدانه، تبعیض گر و سرکوب‎گر را در پیش گرفته است، خواستار شده‎اند.

با وجود این رژیم بحرین تحت حمایت امریکا، با سرکوب خشونت بار اعتراضات، ده‎ها تن را کشته و صدها نفر را نیز دستگیر کرده است.منبع : Press TV

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات