تبلیغات
Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - تسلط یک جاسوس CIA به قرائت قرآن

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 14 تیر 90

"ترافیس پاتریکین" بر زبان عربی و قرائت قرآن کاملا مسلط بود. او توانست به خوبی بر شیوخ قبایل سنی مذهب عراق مانند شیخ "عبدالستار أبوریشه" رهبر صحوات تأثیر بگذارد. این افسر CIA در ساختار قبایل نیز تخصص داشت.

به گزارش شیعه آنلاین، اخیرا کتابی در مورد عراق و تحولات یک دهه اخیر این کشور یعنی از زمان حمله ایالات متحده آمریکا و دیگر اشغالگران به عراق تا به امروز را مورد بررسی و تحلیل قرار داده که نام آن A Soldier’s Dream: Captain Travis Patriquin and the Awakening of Iraq است.

این کتاب که توسط "ویلیام دویل" تألیف شده، داستان خاطرات یک افسر سازمان اطلاعات و امنیت ایالات متحده آمریکا CIA به نام "ترافیس پاتریکین" را بیان می کند که در عراق مأموریت داشته و با هدف تأسیس و تشکیل گروه "بیداری" که به مقاله با نیروهای شبکه تروریستی القاعده برخواست، به این کشور اعزام شد.

"ویلیام دویل" تأسیس گروه "بیداری" موسوم به "صحوات" که در استان سنی نشین الأنبار تشکیل شد را موفقیت بسیار بزرگی برای آمریکا و این افسر جاسوس دانسته است. وی تأسیس این گروه را هم وزن کشته شدن "أسامه بن لادن" رهبر شبکه تروریستی القاعده دانسته زیرا معتقدند است که تأسیس این گروه "بیداری" موجب شکست القاعده در عراق شد.

"دویل" در کتاب خود می نویسد: "ترافیس پاتریکین" بر زبان عربی و قرائت قرآن کاملا مسلط بود. او توانست به خوبی بر شیوخ قبایل سنی مذهب عراق مانند شیخ "عبدالستار أبوریشه" رهبر صحوات تأثیر بگذارد. این افسر CIA در ساختار قبایل نیز تخصص داشت.
 

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید