Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - 12 پیش بینی امام(ره) که محقق شد

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: میثم خسروی
تاریخ: 7 تیر 90

حضرت امام خمینی(ره) دارای توان خاصی در پیش‎بینی‎های سیاسی بود و برخی از وقایع آینده را را پیش از وقوع گوشزد نموده هشدار می‎داد. ما در این مقاله به بررسی 12 پیش‎بینی مطرح‎شده توسط ایشان پرداخته در ادامه برخی از پیش‎بینی‎های ولی امر مسلمین را نیز مطرح خواهیم نمود.

http://www.ostan-ag.gov.ir/portals/0/newspics/8812/ima.jpg

فرمایشات ولی امر مسلمین در نیمه خرداد امسال حاوی نكات مهم و قابل تاملی بود ، یكی از این نكات مهم ، اشاره معظم له به پیش بینی حضرت امام(ره) در مورد بیداری اسلامی در منطقه و تحقق آن بود معظم له در ادامه صحت پیش بینی سقوط شوروی سابق توسط حضرت امام(ره) را نیز مطرح نمودند ، به نظر می رسد در حال و هوای كنونی كه جریانی با ایجاد تردید در صحت فرمایشات و پیش بینی های بزرگانی چون امام راحل(ره) و آیت الله بهجت و ولی امر مسلمین در نظر دارد این پیش بینی ها را كم رنگ و غیرقابل اعتماد نشان دهد ، این اشاره ی پرمعنای ولی امر مسلمین بسیار مهم و قابل تامل باشد.

به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در 14 خرداد امسال دقت كنیم :

امسال سالگرد امام با یك حادثه مهم دیگر نیز همراه و همزمان است و آن بیداری اسلامیست ، حادثه ای و حماسه ای كه امام بزرگوار ما انتظار آن را می كشیدند ، آرزوی آن را داشتند و از آن خبر هم داده بودند ، پیش بینی می كرد امام بزرگوار حركت بیداری ملتهای مسلمان را و خداوند متعال تفضل فرمود این پیش بینی به وقوع پیوست ، همچنانی كه سقوط حكومت شوروی را پیش بینی كرد و خدای متعال آن را تحقق بخشید.

همانگونه كه می بینیم ، ولی امر مسلمین در این فراز از صحبت ها با برجسته كردن صحت پیش بینی های حضرت امام (ره) در نظر دارند كه حقیقت مهمی را برای جامعه برجسته نمایند و آن توجه و اعتماد به پیش بینی ها و بشارتهای بزرگانی چون خمینی كبیر است ، بدین منظور ما در نظر داریم كه نگاهی گذرا داشته باشیم بر برخی از پیش بینی های بزرگ بینانگذار انقلاب اسلامی و تحقق عجیب آنها.

حضرت امام خمینی(ره) از معرفت و بینش سیاسی خارق العاده ای برخوردار بود و ذهن و فكر باز و بیدارش همواره عمق رخدادها و وقایع سیاسی را می كاوید و تحلیل های روشن ارائه می داد و راه و روش های كارآمد تجویز می كرد كه به نتیجه و ثمر می نشست .
همین شم و ژرف نگری سیاسی موجب می گشت كه آن پیشوای الهی دارای توان خاصی در پیش بینی های سیاسی گردد و برخی از وقایع آینده را در سیاست خارجی جهان اسلام پیش از وقوع گوشزد نماید و هشدار دهد ما در این مقاله به بررسی 12 پیش بینی مطرح شده توسط ایشان پرداخته و در ادامه برخی از پیش بینی های ولی امر مسلمین را نیز مطرح خواهیم نمود :


نگاهی به 12 پیش بینی مطرح شده توسط حضرت امام(ره)

1- امام راحل(ره) در سال 43 ، سربازان من در گهواره ها هستند!

2 - پیش بینی فرار شاه و عاقبت رژیم پهلوی

3- پیش بینی در مورد تشكیل حكومت اسلامی در ایران

4- پیش بینی در مورد عاقبت منتظری

5- پیش بینی در مورد رهبری امام خامنه ای(مدظله)

6- پیش بینی نابودی ماركسیسم و سقوط شوروی

7- پیش بینی حمله عراق به كویت

8- پیش بینی عاقبت ذلت بار برای سران مزدور

9- پیش بینی حركت مردم مصر و عاقبت حسنی مبارك

10- پیش بینی وقوع بیداری اسلامی در منطقه

11- پیش بینی فروپاشی آمریكا از درون

12- پیش بینی فتح قدس و آزادی فلسطین


1- امام راحل(ره) در سال 43 ، سربازان من در گهواره ها هستند!
---------------------------------------------------------------------------
به گواهی تاریخ خیل عظیم جوانان و نوجوانان نقش بسیار مهمی در به ثمر رسیدن و پیروزی انقلاب اسلامی داشته و چند سال بعد در 8 سال دفاع مقدس نیز نقشی بی نظیر در حراست و پاسداری از انقلاب اسلامی ایفا نمودند ، در حالی كه امام عزیز این مسئله و این نسل انقلابی را از سال 43 پیش بینی كرده و آمدنشان را انتظار می كشیدند و اینگونه بود كه ابتدای كار در پاسخ افرادی كه می گفتند با كدام یار و یاور می خواهید پیروز شوید ، فرمودند :سربازان من در گهواره ها هستند!2 - پیش بینی در مورد عاقبت رژیم پهلوی و فرار شاه
-------------------------------------------------------------
نیم قرن پیش و در حالی كه خوش بین ترین افراد هم نمی توانستند در مخیله خود نابودی و فروپاشی حكومت مستبد و فرعونی شاه را تصور كنند ، امام راحل(ره) با پیش بینی سقوط و نابودی این رژیم شیطانی حركت بزرگ خویش را آغاز كرد :
ملت عزیز و پیرو حق امام علیه السلام (امام حسین)، با خون خود، سلسله ابلیس پهلوی را در قبرستان تاریخ دفن می نمایند و پرچم اسلام را در پهنه كشور بلكه كشورها، به اهتزاز درمی آورد.

( صحیفة نور، جلد 4، صفحة 9)
در حالی كه برخی از متدینین و روحانیون هم عصر امام با هشدار به او در مورد نادرست بودن حركتش ، حكومت شاه را قدرتمند و جاودانی نشان می دادند ، گذشت زمان و ایثار و جهاد امام عزیز و پیروان راستینش كه منجر به نابودی حكومت طاغوت شد ، نشان داد كه این تحلیل و پیش بینی امام راحل(ره) تا چه اندازه صحیح و قرین به واقعیت بود.

همانگونه كه بیان شد در طی حركت اسلامی امام(ره) شاید هیچ كس حتی تصور نمی كرد كه بتوان روزی شاه را سرنگون كرد و این دیو خونخوار روزی مجبور به فرار از كشور شود ، خاطره زیر به خوبی حال و هوای آن روزها و عجیب بودن پیش بینی امام را به خوبی نشان می دهد:
مرحوم حجت الاسلام سید محمد كوثری (ره)( روضه خوان مراسم های امام خمینی) نقل می كند: یك روز من در منزل آقای آیت الله فاضل لنكرانی، از استادان حوزه علمیه قم بودم و یكی از فضلای مشهد آنجا بودند. ایشان به نقل از یكی از دوستانشان نقل كردند كه در نجف اشرف در خدمت امام بودیم و صحبت از ایران به میان آمد. من گفتم این چه فرمایشهایی است كه در مورد بیرون كردن شاه از ایران می فرمایید؟ یك مستأجر را نمی شود از خانه بیرون كرد، آن وقت شما می خواهید شاه را از مملكت بیرون كنید؟ امام سكوت كردند. من فكر كردم شاید عرض مرا نشنیده اند. سخنم را تكرار كردم.

امام فرمودند: فلانی چه می گویی؟ مگر حضرت بقیةالله صلوات الله علیه به من (نستجیربالله) خلاف می فرماید؟! شاه باید برود.(فصلنامه انتظار ، ش14، ص5)


3- پیش بینی در مورد تشكیل حكومت اسلامی در ایران
--------------------------------------------------------------
یكی از پیش بینی های بزرگ امام راحل(ره) ، پیش بینی به ثمر رسیدن حركت انقلابی ملت ایران و تشكیل حكومت اسلامی در این سرزمین است :

آقای علی محمد بشارتی برای آقای ری شهری نقل كرده اند و ایشان در كتاب خاطراتشان درج نموده اند:

«در تابستان سال 1358 هنگامی كه مسئول اطلاعات سپاه بودم، گزارشی داشتیم كه آقای [سید كاظم] شریعتمداری در مشهد گفته است: من بالاخره علیه امام [خمینی] اعلام جنگ می كنم. خدمت امام رسیدم و ضمن ارائه گزارشی، خبر مذكور را هم گفتم. ایشان سرش پایین بود و گوش می داد، این جمله را كه گفتم، سر بلند كرد و فرمود:

این ها چه می گویند، پیروزی ما را خدا تضمین كرده است. ما موفق می شویم، در اینجا حكومت اسلامی تشكیل می دهیم و پرچم را به صاحب پرچم می سپاریم. پرسیدم: خودتان؟ امام سكوت كردند و جواب ندادند.(خاطره ها،آیت الله ری شهری، چاپ مركز اسناد انقلاب اسلامی، جلد اول، صفحه 242)


4- پیش بینی در مورد عاقبت آیت الله منتظری
---------------------------------------------------
امام عزیز در اواخر عمر شریف خود با درایت و تیزبینی بالایی كه داشتند خطر انحراف در شخصیت و اطرافیان منتظری را تشخیص داده و با دست زدن به یك جراحی بزرگ ، آینده انقلاب را بیمه كردند ، در آخرین نامه ای كه ایشان به منتظری می نویسند با پیش بینی دو خطر ، به وی در مورد آنها هشدار می دهد :

1- حضرت امام با بیان ساده لوح بودن منتظری وی را از تحریك شدن توسط اطرافیانش برحذر می دارد :

از آنجا كه ساده‌لوح هستید و سریعاً تحریك می‌شوید در هیچ كار سیاسی دخالت نكنید
شاهد بودیم در سال 76 چگونه این مسئله به حقیقت پیوست و با تحریك اطرافیان مبنی بر تغییر فضا و ایجاد فرصت ، منتظری سخنرانی موهنی را ایراد كرد كه البته با واكنش امت حزب الله روبرو شد.

2- امام عزیز پیش بینی می كند كه ایشان در آینده مشغول به نوشتن مطالبی می شود كه برای آخرت و عاقبت وی مضر است :
شما مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شوید كه آخرتتان را خراب‌تر می‌كند. (http://www.irdc.ir/fa/content/7114/default.aspx) و شاهد بودیم كه منتظری در اواخر عمر خود با تحریك دستهای پنهان ، كتابهایی را در باب فدك و نقد ولایت فقیه نوشت كه بسیاری از زحمات گذشته او را بر باد داد و این همان پیش بینی امام راحل(ره) بود كه با بینش الهی خود از سالها قبل چنین واقعیتی را مشاهده كرده و به وی هشدار داده بودند.

5- پیش بینی در مورد رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله)
--------------------------------------------------------------------

امام راحل قدس سره در مناسبتهای مختلفی نظر خود را در مورد رهبری مقام معظم رهبری(مدظله) بیان داشته اند و از تحقق این حقیقت در آینده خبر داده اند ، ایشان بعد از حادثه مسجد ابوذر در سال 60 ، كه منجر به جراحت شدید مقام معظم رهبری(مدظله) شد ، بیان فرمودند كه
خداوند ذخیره انقلاب را حفظ كرد "(http://www.jahannews.com/vdcfcjdyvw6d0ea.igiw.html)

در مناسبتهای متعدد دیگری نیز امام راحل به صراحت این موضوع را بیان می فرمایند.مرحوم حاج سید احمد خمینی نقل می‌كند:

وقتی كه آیت اللّه خامنه‌ای در سفر كره (شمالی) بودند، امام گزارش‌های آن سفر را از تلویزیون ‌می‌دیدند. منظره دیدار از كره، استقبال مردم و سخنرانی‌ها و مذاكرات آن سفر، خیلی جالب بود. امام بعد از آن‌كه این‌ها را مشاهده كردند، فرمودند:

«الحق ایشان (ولی امر مسلمین) لیاقت رهبری را دارند».(http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=125783)

و بدینوسیله از آینده ای خبر می دهند كه با حضور و درخشش حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) كشتی انقلاب از طوفانهای سهمگین حوادث به سلامتی عبور می كند.


6- پیش بینی نابودی كمونیسم و سقوط شوروی
-----------------------------------------------------
حضرت امام(ره) مدتی قبل از فروپاشی شوروی سابق و در زمانی كه هیچ كس انتظار این واقعه مهم را نداشت ، در نامه ای به گورباچف با پیش بینی سقوط قریب الوقوع این ابرقدرت ، سران شوروی سابق را به راه حق دعوت فرمودند :
"جناب آقای گورباچف، برای همه روشن است كه از این پس كمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو كرد " - (نامه تاریخی امام راحل به گورباچف)
هنوز مدت زمان كوتاهی از نامه تاریخی امام راحل(ره) نگذشته بود كه در میان بهت و حیرت جهانیان ، رژیم شوروی فروپاشید!


7- پیش بینی حمله عراق به كویت
--------------------------------------
پیشگویی دیگری از حضرت امام كه در زمان حیاتشان به حقیقت پیوست , حمله عراق به كویت بود , امام (ره) به سران كویت كه حمایت مالی گسترده ای را از رژیم صدام می كردند خطاب فرمودند :
از اینكار بپرهیزید كه روزی آتش این فتنه دامن خودتان را می گیرد ...... نه تنها صدام از خلق و خوی سبعیت و درندگی ذره ای عدول ننموده است كه متاسفانه با حمایت جهانخواران و با سكوت سازمان ها و مراكز بین المللی به گرگ زخم برداشته ای بدل شده است و می رود تا شعله های آتش و جنگ را در كشورهای منطقه و خصوصا خلیج فارس برانگیزد.(صحیفه امام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی جلد20 ص 328 و 329)

و همانگونه نیز شد .. عراق كه از حمله به ایران مایوس شده و خسارت زیادی دیده بود به كویت حمله كرد و این كشور ثروتمند را در 24 ساعت غارت نمود.
و بدین سان در برابر چشم های متحیر جهانیان بار دیگر پیش بینی بزرگ دیگری از امام راحل به وقوع پیوست تا همگان بدانند كه این پیر روشن ضمیر با چه دید حكیمانه و روشنی جهان و تحولاتش را می بیند.

8- پیش بینی عاقبت ذلت بار برای سران مزدور
----------------------------------------------------
زمانی كه در دوران 8 سال دفاع مقدس اكثر سران مزدور كشورهای منطقه به دستور استكبار بر علیه انقلاب متحد شده و خوش خدمتی می كردند ، امام راحل ، این پیر روشن ضمیر با پیش بینی عاقبت ننگین این خودفروختگان ، آنها را از سقوط بیشتر در دام ابرقدرتها برحذر می دارد و عاقبت تاسف بار آنها را گوشزد می كند ، اما افسوس كه این دنیاپرستان تشنه قدرت از درك و هشدار این مرد الهی عاجز بوده و به سرنوشتی شوم دچار شدند.

سرنوشت تاسف بار صدام حسین ، حسنی نامبارك ، علی عبدالله صالح ، قذافی و ... نمونه ای از این عبرتهاست ، كسانی كه بعد از اتمام دوران مصرفشان ، همچون دستمالی بی ارزش توسط اربابان خود به دور انداخته شدند.

« ابرقدرت ها آن لحظه ای كه منافعشان اقتضا كند شما و قدیمی ترین وفاداران و دوستان خود را قربانی می كنند و پیش آنان دوستی و دشمنی و نوكری و صداقت ارزش و مفهومی ندارد. آنان منافع خود را ملاك قرار داده اند . » (صحیفه امام - جلد20 ص 328 و 329)


9- پیش بینی حركت مردم مصر و عاقبت حسنی مبارك
------------------------------------------------------------
حضرت امام(ره) با شناخت عمیق از ملت مصر و پیشنیه تاریخی و عمق دلبستگی این ملت نجیب به اسلام و روحیه ضداستكباری و ضد استبدادی این مردم ، پیش بینی می كنند كه این مردم غیور با حركت شجاعانه خود ، مزدوران استكبار را به زباله دان تاریخ خواهند فرستاد.
ملت مصر به خیابان ها بیایند و این تفاله های آمریكا را بیرون بریزند...!

این رئیس جمهور تحمیلی ثانی [حسنی مبارك‏] كه خیال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حكومت كند، دربست خودش را در اختیار آمریكا گذاشته است؛ قبل از اینكه به ریاست برسد اعلام همبستگی خودش را با اسرائیل و آمریكا كرده است. ندیده است كه‌‌ همان طوری كه سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند كرد. (صحیفه امام، جلد ‏15، صفحه 285)

اینك گذشت زمان نشان داد كه پیش بینی امام راحل(ره) از تحولات مصر و حركت مردم انقلابی این كشور تا چه اندازه قرین به واقعیت بوده و آن مرد الهی چگونه از سالها پیش در انتظار حوادث كنونی مصر و حركت قهرمانانه این ملت بزرگ بودند.


10- پیش بینی وقوع بیداری اسلامی در منطقه
---------------------------------------------------
پیش بینی بزرگ دیگری كه امام راحل با نگاه ملكوتی خود از ورای دهها سال آن را می دید ، وقوع انقلاب اسلامی در منطقه خاورمیانه و كشورهای مسلمان بود تا جایی كه بفرموده ولی امر مسلمین امام راحل علاوه بر پیش بینی ، بی صبرانه در انتظار این تحول مبارك بود و همواره ملتهای مسلمان را به قیام و انقلاب بر علیه حاكمان فاسد ترغیب می نمود.
نمی دانند و نمی بینند كه انقلاب اسلامی صادر یا در شرف صدور است و با تاییدات خداوند متعال پرچم اسلام در آتیه های نه چندان دور به دست ملت های اسلامی بلكه مظلومان تشنه عدالت اسلامی در سراسر عالم به اهتزاز در خواهد آمد؟( 6 مرداد 1366 /1 ذی الحجه 1407 جماران - بردائت از مشركین پیام به زائران حج)

ما می‌خواهیم این چیزی كه در ایران واقع شد و این بیداری كه در ایران واقع شد و خودشان از ابرقدرتها فاصله گرفتند ... و دست آنها را از مخازن خودشان كوتاه كردند این در همه ملتها و در همه دولتها بشود، آرزوی ما این است. معنی صدور انقلاب ما این است كه همه ملتها بیدار شوند و همه دولتها بیدار شوند و خودشان را از این گرفتاری كه دارند و این تحت سلطه بودنی كه هستند و از اینكه همه مخازن آنها دارد به باد می‌رود و خودشان به نحو فقر زندگی می‌كنند نجات بدهد
جنبشی كه از طرف مستضعفان و مظلومان جهان علیه مستكبران و ظالمان شروع شده و در حال گسترش است امید بخش آتیه روشن است و وعده ی خداوند تعالی را نزدیك و نزدیك تر می نماید . . .
امید است كه این انقلاب جرقه و بارقه ای الهی باشد كه انفجاری عظیم در توده های زیرستم ایجاد نماید....((صحیفة نور، جلد 15، صفحة 75، تاریخ 1360/5/10)

ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می كنیم ....

ما باید از مستضعفان جهان پشتیبانی كنیم. ما باید در صدور انقلابمان به جهان كوشش كنیم و تفكر اینكه انقلابمان را صادر نمی كنیم كنار بگذاریم. زیرا اسلام بین كشورهای مسلمان فرقی قائل نمی شود و پشتیبان تمام مستضعفان جهان است.

انقلاب اسلامی ایران با تایید خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است... 1360

11- پیش بینی فروپاشی آمریكا از درون
--------------------------------------------
یكی از عجیب ترین پیش بینی های امام راحل(ره) ، پیش بینی فروپاشی و نابودی امپراطوری آمریكاست آن هم در زمانی كه این ابرقدرت در اوج قدرت و همینه خود قرار دارد و با كنار زدن ابرقدرت شرق به قدرتی بلامنازع در جهان تبدیل شده است و بسیاری گمان می كنند كه سیطره آمریكا قرنها طول بكشد و برخی تئوریسین ها مانند فوكویاما حكومت آمریكا را مدینه فاضله بشری و اوج تمدنی ذكر می كنند كه بشر می تواند بدان دست یابد ، در این فضاست كه مرد الهی قرن با بینش عمیق خود نابودی قریب الوقوع این امپراطوری را مژده می دهد و نابودی آن در آینده نزدیك را پیش بینی می كند :

دهها خبرنگار و فیلمبردار را به منطقه گسیل داشته اند تا خبر موفقیت نقشه های آمریكا را مخابره كنند خداوند زمینه رسوایی و زبونی آمریكا را به دست غیب خود فراهم می آورد و اقتدار معنوی پرچم لااله الا الله را بر پرچــم كفر به نمایــش می گذارد و دل بندگان خالص خویــش را شادمان می سازد. (6مرداد 1366 /1 ذی الحجه 1407 جماران موضوع: بردائت از مشركین پیام به زائران حج)

انقلاب اسلامی با تایید خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است و ان شاءا… با گسترش آن قدرتهای شیطانی به انزوا كشیده خواهند شد ..... (12 آبان 1360 /6 محرم 1402)

انشاءا… مردم سلحشور ایران كینــه و خشم انقلابی و مقدس خویش را در سینه ها نگه داشتـه و شعله های ستم سوز آن را علیه شوروی جنایتكار و آمریكای جهانخوار و اذناب آنان به كار خواهد گرفت تا به لطف خداوند بزرگ آمریكای جهانخوار و اذناب آنان به كنار خواهند رفت... (11 مهر 1367/ 21 صفر 1409)

اوضاع متلاطم و آشفته سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی آمریكا در طی سالهای گذشته كه بسیاری از آگاهان و حتی مسئولان آمریكایی به صراحت به آن اذعان كرده و از آن به نشانه های فروپاشی آمریكا یاد می كنند ، به خوبی نشان می دهد كه پیش بینی بزرگ امام راحل در مورد زوال و سقوط آمریكای جنایكار در حال تحقق است.


12- پیش بینی فتح قدس و آزادی فلسطین
------------------------------------------------
مسئله رهایی فلسطین و آزادی بیت المقدس از دست اشغالگران از ابتدای حركت انقلابی امام جایگاه برجسته و ویژه ای داشت ، امام راحل با نامگذاری روز قدس ، طرح ایده نابودی اسرائیل و محو آن از نقشه جهان و طرح آروزی فتح بیت المقدس ، عملاً یكی از بزرگترین پیش بینی های خود مبنی بر نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف را پایه گذاری كرده و آن رو به آرمان درخشان و دست یافتنی ملتهای مسلمان تبدیل كرد و این روزها كه اسرائیل لحظه به لحظه بیشتر در مرداب نابودی و فروپاشی فرو می رود ، جهانیان به صحت پیش بینی امام راحل پی برده و به صدق فرمایشات آن پیر روشن ضمیر ایمان می آورند.

ان شاء اللَّه فلسطین آزاد بشود و بیت المقدس، آنكه مسجد همه مسلمین است به حال اول برگردد. و آنهایى كه به مسلمین ظلم و ستم مى‏كنند ان شاء اللَّه خداوند دفع شرّ آنها را بكند .. (صحیفه نور ج 14 )

جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت،... (صحیفه نور ج21 ص 283)

آرزوى ما آن است كه سرزمین فلسطین و مسجداقصى از صهیونیسم تطهیر شود و مردم فلسطین به سرزمین خویش باز گردند (صحیفه نور جلد 3 صفحه 256)

باید همه بپا خیزیم و اسرائیل را نابود كنیم، و ملت قهرمان فلسطین را جایگزین آن گردانیم‏ .(صحیفه نور جلد12 ص148)


اشاره مهم ولی امر مسلمین ، توجه و اعتماد به پیش بینی های امام راحل
-----------------------------------------------------------------------------------
همچنانكه دیدیم بنیانگذار مقدس ترین انقلاب تاریخ ، خمینی كبیر كه به راستی كاروان بشریت را از پرتگاه ضلالت و گمراهی به شاهراه هدایت و نور هدایت كرد با نگاه الهی و ملكوتی خود بزرگترین حوادث عصر خود و آینده ی پیش رو را به خوبی پیش بینی نموده و با بیانات خود یاران حق را در رسیدن سریعتر به این آینده درخشان ترغیب كرده و بشارت داده اند ، جای تاسف بسیار دارد كه برخی با وجود این شواهد درخشان از صحت پیش بینی های این پیر فرزانه ، هنوز كه هنوز است به بهانه های مختلف در صحت درخشانترین و مهم ترین پیش بینی امام راحل مبنی بر نزدیك و قریب الوقوع بودن ظهور شك و تردید داشته و آن را تعارف و غیر واقعی دانسته و این برداشت نادرست را به جامعه منتقل می كنند .

آیا برجسته كردن صحت پیش بینی های امام راحل توسط خلف صالح او درست در زمانی كه جریانی كه به این حقایق سوء ظن دارد تمام تلاش خود را برای كم رنگ كردن این بشارتها و پیش بینی ها در جامعه بكار بسته است ، قابل تامل و پرمعنا نیست؟

آیا می توان به بهانه غیرمعصوم بودن از فرمایشات و پیش بینی ها و بشارتهای بزرگانی چون حضرت روح الله ، ولی امر مسلمین و آیت الله بهجت ، به راحتی گذشت؟

آیا تحقق دهها پیش بینی بزرگ این معادن علم و حكمت اطمینان بخش نیست ؟

آیا شواهد و قرائن حكایت از در پیش بودن بزرگترین ، عظیم ترین و مبارك ترین تحول تاریخ بشریت ندارد ؟ چیزی كه اسطوره های عرفان و تقوا صریحاً بسیار نزدیك بودنش را بشارت داده اند

پیش بینی و بشارت بزرگ ولی امر مسلمین :
-------------------------------------------------
ولی امر مسلمین در كنار توجه دادن اذهان و قلوب به صحت پیش بینی های حضرت روح الله ، خود نیز پیش بینی های بزرگی دارند كه موید درستی پیش بینی های امام عزیز بوده و از آغاز تحقق آنها خبر می دهد:

حركت ملتهای به خروش آمده منطقه، تحقق بخشی از وعده های الهی به ملت ایران است كه ایستادگی و ثابت قدمی در این راه، تحقق كامل نصرت الهی را به همراه خواهد آورد.

واقعیات عرصه سیاسی ایران و منطقه، نشان می دهد كه امریكا، امروز خود در مقابل انقلاب اسلامی به زانو درآمده است

شرایط امروز كشور و منطقه تحقق برخی از وعده های الهی به ملت ایران است

انزوای امریكا و احیای نوید بخش اسلام در میان ملتهای منطقه از دیگر نشانه های تحقق وعده های الهی هستند

در همین هفته های اخیر جوانان فلسطینی در كشورهای مختلف منطقه، بعد از گذشت 60 سال، در روز نكبت و در اقدامی بی سابقه، مرزهای رژیم صهیونیستی را شكستند و این حقیقت دلنشین، طلایه تحقق وعده پروردگار مبنی بر پیروزی قطعی اسلام و مسلمانان است

(فرمایشات ولی امر مسلمین در جمع دانش آموختگان سپاه - خرداد 90)

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic