Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - انتقاد رییس دیوان عالی کشور در خصوص عملکرد ضعیف در موضوع حجاب و عفاف پس از انقلاب

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 3 تیر 90


رئیس دیوان عالی كشور گفت: برای حكومت دینی بد است كه حتی یك بدحجاب داشته باشد و اگر در این سی سال گذشته قوی كار كرده بودیم امروز به این شكل بدحجابی رواج پیدا نكرده بود.
SHIA-NEWS شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز» ، آیت‌الله محسنی گركانی رئیس دیوان عالی كشور صبح دیروز در اولین روز از هفته بزرگداشت قوه قضاییه با حضور در سازمان قضایی نیروهای مسلح و در جمع كارمندان این سازمان با گرامی‌داشت هفته قضایی به بررسی برخی راهكارهای دستگاه قضا در طول 30 سال گذشته پرداخت.

وی افزود: امروز اطلاع‌رسانی یكی از ضرورت‌های جامعه مدرن است و این ضرورت زمانی بیشتر جلوه‌گر می‌شود كه مجموعه‌ای ارتباطش در طول سال با مردم همانند دستگاه قضا زیادتر باشد.
رئیس دیوان عالی كشور تأكید كرد: دستگاهی كه اصلی‌ترین مسئولیت‌ را در حل مشكلات مردم به عهده دارد باید با اطلاع‌رسانی دقیق مردم را از روند فعالیت دادگاه‌ها و دادسراها مطلع كند و به مردم نشان دهد كه خدمات این دستگاه عریض و طویل به چه شكل است.

وی با اشاره به این مطلب كه اسلام برای پیشرفت خطوطی دارد كه اساس تشكیل جامعه بر این خطوط و اصول نهاده شده است، گفت: سه خط اصلی شامل اعتقادات، دستورات و قوانین و اخلاقیات و روش‌های اسلامی است كه قوه قضاییه می‌تواند به طور اختصاصی در بخش قوانین و دستورات اسلامی قدم بردارد.

محسنی گركانی با اشاره به این مطلب كه اگر باورها و اعتقادات در عمق جامعه رسوخ پیدا كند بسیاری از مشكلات حل و فصل می‌شود، گفت: رهبر انقلاب تذكری با این مضمون دارند كه باورها و اعتقادات را باید در عمق جان مردم رسوخ بدهیم.

وی تأكید كرد: باید با عمل به دستورات و قوانین روح تعالی تجلی پیدا كند و فرهنگ و رفتاری كه در اسلام از آن نام برده شده در جامعه بروز و ظهور كند.

وی با اشاره به این مطلب كه در طول 30 سال گذشته در سه خط اصلی اسلام پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم گفت: شاهد این مدعا این است كه اگر قرار بود حكومت طاغوت پابرجا می‌ماند و به همان روش‌های قبلی حكومت‌داری ادامه پیدا می‌كرد می‌دیدیم كه امروز هیچ‌ كدام از اصول اسلام پابرجا نبود.

محسنی گركانی تأكید كرد: البته درست است كه ما در پیشرفت خطوط اسلام نقش بسزایی ایفا كرده‌ایم اما نمی‌توانیم بگوییم مشكلی نداریم و نمره قبولی را گرفته‌ایم. هنوز هم كمبودهایی وجود دارد مخصوصا در حوزه اخلاق.

رئیس دیوان عالی كشور با اشاره به این مطلب كه هنوز فرهنگ و اخلاق اسلامی برای بخشی از مردم و جوانان نهادینه نشده است، گفت: یكی از اهداف چنین اجتماعاتی آسیب‌شناسی است تا بعد از شناخت آسیب‌ها به مقوله آسیب‌زدایی مشغول شویم.

وی با اشاره به این مطلب كه دشمن‌شناسی یك هنر است و اگر دشمن را بشناسیم، می‌توانیم خودمان را مجهز كنیم تا از حملات آن در امان باشیم، گفت: امروز دشمن آرام آرام رسوخ پیدا كرده و به جای جنگ نظامی به جنگ نرم رو پیدا كرده است.

وی با اشاره به این مطلب كه مواد مخدر امروز به بلایی خانمان‌سوز تبدیل شده و درصد بالایی از زندانیان ما مربوط به پرونده‌های مواد مخدر هستند، گفت: امروز غرب به جای رواج مواد مخدر سنتی مواد مخدر صنعتی از جمله كراك و شیشه را به میان جوان‌ها و زنان برده و آثار مخرب آن را می‌بینیم.

محسنی گركانی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله بدحجابی اشاره كرد و گفت: برای حكومت دینی بد است كه حتی یك بدحجاب داشته باشد و اگر در این سی سال گذشته قوی كار كرده بودیم امروز به این شكل بدحجابی رواج پیدا نكرده بود.

وی گفت: چرا ما امروز باید از ناجا توقع داشته باشیم كه با بدحجابی برخورد كند در حالیكه بدحجابی امروز معلول اشتباه ما در گذشته است. در حالیكه خانواده‌های متدین كه از ابتدا دختران و پسران خود را با مقوله رفتار و حجاب آموزش داده‌اند درگیر بدحجابی نیستند.
رئیس دیوان عالی كشور به مقوله اهمیت محل تحصیل در آموزش موضوع حجاب به فرزندانمان اشاره كرد و گفت: اگر مدرسه، دبیرستان و دانشگاه برای فرزندانمان به طور كامل موضوع حجاب را تبیین می‌كرد امروز با دختران بی‌حجاب روبه‌رو نبودیم و نیازی به برخورد نیروی انتظامی نداشتیم.منبع : فارس

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic