Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - درحکومت دینی حتی یک بدحجاب هم بد است

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: م ک
تاریخ: 1 تیر 90


رئیس دیوان عالی کشور گفت: برای حکومت دینی بد است که حتی یک بدحجاب داشته باشد و اگر در این سی سال گذشته قوی کار کرده بودیم امروز به این شکل بدحجابی رواج پیدا نکرده بود.
به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، آیت الله محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور صبح امروز در اولین روز از هفته بزرگداشت قوه قضاییه با حضور در سازمان قضایی نیروهای مسلح و در جمع کارمندان این سازمان با گرامی‌داشت هفته قضایی به بررسی برخی راهکارهای دستگاه قضا در طول ۳۰ سال گذشته پرداخت.

وی افزود: امروز اطلاع‌رسانی یکی از ضرورت‌های جامعه مدرن است و این ضرورت زمانی بیشتر جلوه‌گر می‌شود که مجموعه‌ای ارتباطش در طول سال با مردم همانند دستگاه قضا زیادتر باشد.

رئیس دیوان عالی کشور تأکید کرد: دستگاهی که اصلی‌ترین مسئولیت‌ را در حل مشکلات مردم به عهده دارد باید با اطلاع‌رسانی دقیق مردم را از روند فعالیت دادگاه‌ها و دادسراها مطلع کند و به مردم نشان دهد که خدمات این دستگاه عریض و طویل به چه شکل است.

وی با اشاره به این مطلب که اسلام برای پیشرفت خطوطی دارد که اساس تشکیل جامعه بر این خطوط و اصول نهاده شده است، گفت: سه خط اصلی شامل اعتقادات، دستورات و قوانین و اخلاقیات و روش‌های اسلامی است که قوه قضاییه می‌تواند به طور اختصاصی در بخش قوانین و دستورات اسلامی قدم بردارد.

محسنی گرکانی با اشاره به این مطلب که اگر باورها و اعتقادات در عمق جامعه رسوخ پیدا کند بسیاری از مشکلات حل و فصل می‌شود، گفت: رهبر انقلاب تذکری با این مضمون دارند که باورها و اعتقادات را باید در عمق جان مردم رسوخ بدهیم.

وی تأکید کرد: باید با عمل به دستورات و قوانین روح تعالی تجلی پیدا کند و فرهنگ و رفتاری که در اسلام از آن نام برده شده در جامعه بروز و ظهور کند.

وی با اشاره به این مطلب که در طول ۳۰ سال گذشته در سه خط اصلی اسلام پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم گفت: شاهد این مدعا این است که اگر قرار بود حکومت طاغوت پابرجا می‌ماند و به همان روش‌های قبلی حکومت‌داری ادامه پیدا می‌کرد می‌دیدیم که امروز هیچ‌ کدام از اصول اسلام پابرجا نبود.

محسنی گرکانی تأکید کرد: البته درست است که ما در پیشرفت خطوط اسلام نقش بسزایی ایفا کرده‌ایم اما نمی‌توانیم بگوییم مشکلی نداریم و نمره قبولی را گرفته‌ایم. هنوز هم کمبودهایی وجود دارد مخصوصا در حوزه اخلاق.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به این مطلب که هنوز فرهنگ و اخلاق اسلامی برای بخشی از مردم و جوانان نهادینه نشده است، گفت: یکی از اهداف چنین اجتماعاتی آسیب‌شناسی است تا بعد از شناخت آسیب‌ها به مقوله آسیب‌زدایی مشغول شویم.

وی با اشاره به این مطلب که دشمن‌شناسی یک هنر است و اگر دشمن را بشناسیم، می‌توانیم خودمان را مجهز کنیم تا از حملات آن در امان باشیم، گفت: امروز دشمن آرام آرام رسوخ پیدا کرده و به جای جنگ نظامی به جنگ نرم رو پیدا کرده است.

وی با اشاره به این مطلب که مواد مخدر امروز به بلایی خانمان‌سوز تبدیل شده و درصد بالایی از زندانیان ما مربوط به پرونده‌های مواد مخدر هستند، گفت: امروز غرب به جای رواج مواد مخدر سنتی مواد مخدر صنعتی از جمله کراک و شیشه را به میان جوان‌ها و زنان برده و آثار مخرب آن را می‌بینیم.

محسنی گرکانی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله بدحجابی اشاره کرد و گفت: برای حکومت دینی بد است که حتی یک بدحجاب داشته باشد و اگر در این سی سال گذشته قوی کار کرده بودیم امروز به این شکل بدحجابی رواج پیدا نکرده بود.

وی گفت: چرا ما امروز باید از ناجا توقع داشته باشیم که با بدحجابی برخورد کند در حالیکه بدحجابی امروز معلول اشتباه ما در گذشته است. در حالیکه خانواده‌های متدین که از ابتدا دختران و پسران خود را با مقوله رفتار و حجاب آموزش داده‌اند درگیر بدحجابی نیستند.

رئیس دیوان عالی کشور به مقوله اهمیت محل تحصیل در آموزش موضوع حجاب به فرزندانمان اشاره کرد و گفت: اگر مدرسه، دبیرستان و دانشگاه برای فرزندانمان به طور کامل موضوع حجاب را تبیین می‌کرد امروز با دختران بی‌حجاب روبه‌رو نبودیم و نیازی به برخورد نیروی انتظامی نداشتیم.

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic