Loading...درحال بار گذاری ...
پایگاه جبهه جهادگران مجازی - توهین سازمان یافته ضدانقلاب به امامان شیعه، چرا؟

پایگاه جبهه جهادگران مجازی

آینده از آن امت اسلامیست

قارتال آنلاین - مرجع تخصصی قالب و تم

قارتال آنلاین - ارائه دهنده بهترین ابزارهای وب و بدون تبلیغات

نویسنده: مرگان ازغدی
تاریخ: 25 اردیبهشت 90

 

اخیرا جریانی سازمان یافته در فضای فیس بوک، گودر، کلوب و سایر شبکه های اجتماعی، دست به ایجاد صفحات ، کلوبها و ارسال پستهایی با مضمون توهین آمیز به مقدسات شیعه و متاسفانه حتی ائمه اطهار علیه السلام می زنند.

گذشته از این که هدف این اشخاص چیست و آیا اهداف خاصی غیر از آنچه  همیشه از این حرکتها داشته اند، برایشان تعریف شده یا خیر، جالب اینجاست که این افراد به طور شناخته شده و واضح، اکثرا سبزهای تابلو مخالف نظام در فضاهای شبکه های اجتماعی هستند، که هنوز هم آثار طرفداری از موسوی در پروفایلهایشان باقی است،  این هوادارن جنبش سبز که تا دیروز بنا به مقتضیات زمان، منافقانه  سنگ امام خمینی را به سینه می زدند و پرچم نخست وزیر امام!!!! را بر سر نیزه کرده بودند، امروز آشکارا در فیس بوک از امام خمینی که هیچ! از ائمه اطهار شیعیان هم گذر کرده اند و صفحه  مخصوص توهین به امامان شیعه ، باز کرده اند!! و در کلوب نیز با پستهای متعدد و جوکهای ناشایست، امامان شیعه، این نمونه های انسان کامل را به تمسخر می گیرند تا به خیال خام خودشان با تقدس زدایی از این بزرگواران، راه بیداری اسلامی را که منجر به تغییر معادلات پیش بینی شده غرب می شود، سد کنند.

اینگونه افراد ممکن است متمدن باشند، اما در مسیر تکامل انسانی نیستند، چرا که کسی که در مسیر رشد و تکامل انسانی باشد، هرگز عجز خود را با توهین به اعتقادات دیگران جبران نمی کند، بلکه وقتی آرمانهای خود را شکست یافته می بیند، باید فکر کند یا آرمانهایش خطا بوده است و یا در انتخاب وسیله برای نیل به این آرمانها اشتباه کرده است، و در نتیجه در اعتقادات یا روشهایش تغییرات اصلاحی انجام دهد.

اما متاسفانه، کسانی که در مقابل تمدن غرب خود را باخته اند، ارزشهای وجودی و فرهنگی و خانوادگی خود را فراموش کرده اند. و اینقدر خود را در مقابل غرب حقیر و کوچک می بینند که به هر وسیله ای چنگ می زنند تا از گذشته اعتقادی خودشان اعلام تبری کنند.

البته رها کردن سنتهای غلط آبا و اجدادی از نظر اسلام پسندیده است و هر انسان آزاده ای وظیفه دارد خود بیندیشد، انتخاب کند و تصمیم بگیرد، اما مساله این است که آیا باید به قیمت فروش انسانیت و کرامت انسانی تسلیم موج تمدن غرب از راه رسیده شد و ارزشهای انسانی وجودی خویش را قربانی کرد؟ چرا چشمانمان را باز نمی کنیم تا ببینیم که غرب در چه منجلابی دست و پا می زند؟ چگونه انسانیت را قربانی مطامع اقتصادی خود می کند؟

انقلاب اسلامی دریچه ای بود که به روی مردم جهان گشوده شد، تا بتوانند راه رستگاری از جمود فکری و قربانی انسانیت در پای مطامع مادی را پیدا کنند، انقلاب اسلامی ایران یک معجزه بود. ما خودمان نیز در انقلاب اسلامیِ خود به نحوی شهودی، یعنی با قلبمان و نه صرفا با عقلمان، و به یمن کلام الهی امام خمینی، به ماهیت فرهنگ اسلام پی بردیم.

اکنون نیز همین وضعیت برای کشورهای عربی پیش آمده است، زنده شدن گفتمان اسلامی در بین مسلمین و حتی غیر مسلمین جهان، اتفاق افتاده است. (چه تفاوتی دارد کسی اسمش مسلمان باشد یا نباشد؟ وقتی خالصانه بر علیه ظلم و بی عدالتی قیام کرده است، لااله الا الله هم نگفته باشد، در واقع دارد در این بعد از گفتمان اسلامی پیروی می کند و رفتار اسلامی دارد).

مهم این است که مردم جهان دیگر حاضر نیستند انسانیت را فدای نظام توسعه غرب کنند. می خواهند انسان باشند، پس به متمدن بودن اکتفا نمی کنند بلکه میخواهند راهی به سوی تکامل جامعه بشری بجویند. و از این زندگی حیوانی که برای انسان غرب تعریف شده است، نجات پیدا کنند. این است که در مقابل بی عدالتی ها، در مقابل پایمال شدن انسانیت، اعتراض می کنند، این اعتراض یعنی اعلام بودن، فاصله گرفتن از حیوانیت انسان که بر اساس سودپرستی شخصی بنا شده، و اعلام انسان به عنوان خلیفه خدا بودن.

امروز جهان کم کم از دوره پست مدرنیسم گذر کرده و به دوره ترانس مدرنیسم (گذر از دوره مدرنیسم) رسیده است. در این دوره انسان از تکنولوژی به عنوان هدف گذشته، و به معنویت برگشته است و تکنولوژی در خدمت اهداف انسانی در خواهد آمد.

ظهور فرقه های نوظهور عرفانی می تواند گواهی بر این ادعا باشد. اگرچه اکثر سران این فرقه ها از احساسات پیروان خود برای مقاصد دیگری استفاده می کنند، اما کثرت هواداران این گونه تفکرها نشان می دهد که زمینه آماده ای برای پذیرش معنویت ناب بین جوانان وجود دارد، و این وظیفه مبلغان دینی ماست که با معرفی اسلام ناب محمدی این جوانان تشنه را سیراب کنند.

بیداری اسلامی هراسی عمیق در دل سران غرب انداخته است، گویا پیش بینی تئوریسین نظام غرب "فوکویاما" که گفته بود: "تنها تهدید برای نظام مدرنیته غرب ، تمدن اسلامی است" به وقوع می پیوندد.

امروز، آمریکا از ما می ترسد. چرا که انقلاب ما صرفا یک حرکت سیاسی نیست، صرفا یک جریان مذهبی محدود به اعتقادت درونی مردم هم نیست، انقلاب اسلامی ما تمدنی است که در مقابل غول تمدن غرب قد علم کرده است. این برای آمریکا خطر است، خطر اینقدر بزرگ است که آمریکا هر چه می کند نمی تواند از دشمنی آشکار خود با ما دست بردارد و حاضر است بالاترین هزینه ها را برای این مقابله بپردازد و به هر کاری حتی اگر به از بین رفتن ابروی جهانیش باشد دست بزند.

این است که حتی از به تمسخر گرفتن دین و نمادهای دینی نیز نمی گذرند، تصورشان این است که به این شیوه می توانند تقدس زدایی کنند و اعتقادات جوانان را سست کرده و به خیال خام خودشان دین را از افکار جوانان حذف کنند و مانع احیای اسلام و رشد تمدن عظیم اسلامی شوند. در این میان تخریب شخصیت ائمه شیعه که باب علم برای دستیابی به این تمدن عظیم هستند، برای دشمن از همه ضروری تر است.

احمد کسروی مهره خود باخته غرب، تلاش زیادی در این زمینه کرد، هنوز هم پیروان وی و یا کسانی که با استناد به گفته های وی، شیعه را می کوبند، شدیدا در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی اینترنتی به طور آشکارا سازمان دهی شده، فعال هستند.

گروه های با ادعای روشنفکری و خودباخته غرب که محور زندگی را بر اصالت لذت و ماده می دانند، نیز دستشان در دست دشمن است تا خدای ناکرده، تمدن اسلامی، باعث افول خورشید تمدن مادی و لذتجوی دلخواهشان نشود و برای اینکه راه را بر این موج عظیم ببندند، دست به کارهای حقیر مانند توهین به ائمه همام می زنند.

 مسلما تلاش سازمان یافته در جهت تخریب شخصیت ائمه اطهار که "کلهم نور واحد" هستند، تیری است در تاریکی، و منجر به این خواهد شد که شیعیان هر چه بیشتر از حریم ولایت دفاع کنند و کید مکاران به خودشان باز خواهد گشت. اما این بدین معنی نیست که ما در مقابل بی ادبی های این عناصر سازمان یافته سکوت کنیم. بلکه همانطور که امام خمینی در مقابل آن مصاحبه کذایی موضع گرفتند، ما نیز وظیفه داریم موضع گیری کنیم. از طرفی این پستها و صفحه ها می تواند اتفاقا فضای خوبی برای جوانان مسلمان و آگاه ما که لذت معنویت را چشیده اند، باشد تا صدای خود را به گوش فریب خوردگان اینچنینی برسانند.

پی نوشت: نکته جالب توجه این است که  صفحه توهین به ائمه در فیس بوک پس از چند روز ایجاد، با گزارشاتی که داده شد، فیلتر شد. اما در کمال تعجب کلوبی به نام جنجال در سایت کلوب دات کام وجود دارد، که همین محتواهای توهین آمیز را  دقیقا از فیس بوک کپی می کند و در ادامه  بعضی اعضایش به قهقهه و به به چه چه می پردازند، علیرغم گزارشات مکرر و حتی پیام مستقیم به مدیر کلوب توسط بعضی اعضا هنوز باز و فعال است.

 

در موج وبلاگی «جانم فدای حضرت هادی(ع)» شرکت کنید

لینکدونی

بنردونی

امکانات سایت


این صفحه را در گوگل محبوب کنید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic